Outlook 2007 E-Posta Ayarlari

E-Posta Kurulumu Microsoft Outlook 2007

Aşağıdaki aşamaları takip ederek hesap kurulumu yapabilir, e-postalarınızı Outlook 2007 üzerinden gönderip alabilirsiniz.

Bu kurulumda Outlook 2007 Türkçe Sürümü denenerek hazırlanmıştır. İngilizce ve diğer dillerdeki sürümlerinde görsel arayüz aynı olmakla beraber menü açıklamaları farklılık gösterebilir.

Adım 1 : Microsoft Outlook 2007 programının üst kısmında bulunan Araçlar menüsünden Hesap Ayarları seçeneğine tıklayınız.Adım 2 : Hesap Ayarları seçeneğine tıkladığınızda E-posta Hesapları penceresi açılacaktır.

Açılan penceredeki E-Posta Sekmesinin hemen altında bulunan Yeni… butonuna tıklayın. Açılacak olan Yeni E-posta Hesabı Ekle penceresinde Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır seçeneğini seçerek ileri butonuna basın.Adım 3 : Devam ettiğinizde karşınıza gelecek olan pencereden, İnternet E-posta seçeneğini seçerek İleributonuna basınız.Adım 4 : Açılan İnternet E-Posta Ayarları penceresindeki ilgili alanlara aşağıdaki resimde örnek gösterildiği gibi E-posta bilgilerinizi giriniz. ve Diğer Ayarlar butonuna basınız.Adım 5 : Diğer Ayararlar Sekmesinde Açılan İnternet E-posta Ayarları penceresinde, Giden Sunucusu sekmesine tıklayın ve Giden sunucum (SMPT) için kimlik doğrulaması gerektiriyor. seçeneğini işaretleyip Tamam butonuna basınız.Adım 6 : Gelişmiş Sekmesi penceresinde, Giden Sunucusu SMTP ve Bölümünde 25 Yazan yere587 yazarak Tamam butonuna basınız.Adım 7 : Burada Son butonlarını tıkladığınızda E-posta hesabınızı Microsoft Outlook 2007 üzerine kurmuş olacaksınız.×